Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Premton Kryeziu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  141
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 18 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Premton Kryeziu është një shkrimtar. Rrjedh nga një familje me tradita atdhedashurie nga Bubaveci i Malishevës. Shkollimin fillor e atë të mesëm të ulët e ka kryer në shkollën "Naim Frashëri" të Prishtinës. Nxënës i Gjimnazit "Xhevdet Doda" të Prishtinës. Premtonit i pëlqen natyra, librat, misteret. Shkruan poezi dhe prozë. Libri i tij i parë është "Lule Mbi Diell"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Ardit Mehmetaj

Qëndrim Dani

Rinor Murati

Leonard Shala

Kevin Çika

Kristi Bakiasi

Serael

Denis Toçilla

Roelio Pane

Simon Gjonaj

Tags: Premton Kryeziu


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet