TEKSTESHQIP

Princi Rebel (Ani)
Jetim
Lyrics
(Feat. Endri Selita)

me tufe lulesh babe
une po vij tek varri jot
ulem ne gjunje e shikoj foton
si femi po qaj me lot

ke dera e shtepise 1 arkivol
e zbriten nga makina
ju past lon jet tjereve
femijet i la jetima
po pse o zot i madh
duhet me jetu jetim
nuk po gjej dot ngushellim
po ku je o babi im
ah si nuk me ndalet dhimbja
vetem lot ne syte e mi
vetem lot ne syte e mi
si po jetoj nuk e di
ti per mua ishe bota
ti per mua ishe mbret
sa te jetoj ne kte jet
e mallkoj ate aksident
nuk e di qysh po jetojm
o qysh po jetojm pa ty
vllai motres po ja fshin
lotet o lotet nder sy
sikur mund te ktheja kohen
dhe njeher dua te te shoh
shpirti npaqe zemra ime
o zot lutjen ma degjo
pse o zot more nje engjell
buzeqeshjen e femijeve
pse o zot more nje engjell
ish gezimi i nje familje

ref

me tuf lulesh bab
un po vij tek varri jot
ulem ne gjunje e shikoj foton
si femi po qaj me lot

pjs 2

me tuf lulesh bab
un po vij tek varri jot
ulem ngjunje e shikoj foton
si femi po qaj me lot
nuk arriti me pa vajzen
nuse me fustan
me pa nipat e mbesat
ne krah teksa i mban
nuk arriti me pa djalin
me nuse perdore
e sheh atje lart tek
i con perkujtimore
problemet e familjes
sa shum e kan coptu
nuk la pun pa provu
veq familja me u gzu
jeta osht mision
po su krye me sukses
diten ce ai vdiq se harroj
deri sa tvdes
mbase kam qen i vogel
mbase skam dit shum gjona
po mer nje kuptim tjeter
nga lotet ce derdhi nona
ku shkeli kemba jote
trendafila osht mbush plot
ne cdo petal te tyre
simbol e ka nje lot

DËRGOI: