Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Pro Band - Shoku Jem

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shoku Jem".
3. Video është e këngës "Shoku Jem", por nuk këndohet nga Pro Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Pro Band - Shoku Jem  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Ty Te Dua"

Komente

Asnjë Koment

20/11/2011

2011-11-20T22:38:21+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Shoku Jem" kënduar nga Pro Band.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Princ1 - Shoku Jem

Kur jena kon fmi jen zon me shokët
M'kujtohet si sot kur bashk i bom fotot
Je kon gangsterr i fort qy i vogel
Sa her jena zon te dy bashk per nji loder
Ti je shoku jem, ti je shoku jem
Nese tdhem qaty, ku mu mdhem
Plagen nuk e ke n'zemer ti e ndjen
Se vec ti e lexon menjen tem
I kena bashk milliona kilometra
I kena bashk do muhabete t'vjetra
Jena zon jena pajtu s'na len sedra
Ty tkisha afer kur krejt i vetem mbeta
Ti je shoku jem ti je shoku jem
Nese tdhem qaty ku mu mdhem
Plagen nuk e ke nzemer ti e ndjen
Se vec ti e lexon menjen tem
REFREN
As pare,as ari nuk ka vler sa rrethi jem
Bjeri tan botes bjeri tan botes
shok si un shum rrall e gjen (2x)

Ngelem vet dikun me nji rreze drite
Fal teje arrita, fal meje arrite
Si e prita, si e prite
S'um harrove kur u ngjite
Dikur ti mke prit para dere cdo mengjes
Dikur per me lujt e sot per biznes
Ke me arrit shum her mke pas thon
E sot jena nsken tu kallxu historin ton
Ti je shoku jem ti je shoku jem
Nese tdhem qaty ku mu mdhem
Plagen nuk e ke nzemer ti e ndjen
Se vec ti e lexon menjen tem
Ti je shoku jem ti je shoku jem
Nese tdhem qaty ku mu mdhem
Plagen nuk e ke nzemer ti e ndjen
Se vec ti e lexon menjen tem

As pare as ari nuk ka vler sa rrethi jem
Bjeri tan botes bjeri tan botes shok si un shum rrall e gjen
Jo as pare as ari nuk ka vler sa rrethi jem
Bjeri tan botes bjeri tan botes shok si un shum rrall e gjen

(2x ref)

As pare as ari nuk ka vler sa rrethi jem
Bjeri tan botes bjeri tan botes
Shok si un shum rrall e gjen

Jo as pare as ari nuk ka vler sa rrethi jem
Bjeri tan botes bjeri tan botes
Shok si un shum rrall e gjen

Smail Puraj & Nezir Gjocaj - Shoku Jem

Smail Puraj:
Shoku jem zemra po me dhem, Se ajo m´thradhtoj
Dashuri te rrejshme me premtoj
2x
Mua m´thonte se me don
Mua m´thonte me dashuron
Kqyre sot me tjetrin po kalon

Nezir Gjocaj:
2x
O shok mir e di, si dhem zemra me thradhti
Edhe une kam qajt dhe vuajt sikur ti

Smail Puraj & Nezir Gjocaj:
2x
Dashurin e saj duhesh me harru
Ajo sdin me dasht me zemer din veq me mashtru

Smail Puraj:
Shoku jem lotet ne sy nuk muj mi ndalu
Dashuri te madhe me pat premtu
2x
Mua m´thonte se me don
Mua m´thonte me dashuron
Kqyre sot me tjetrin po kalon

Nezir Gjocaj:
2x
O shok mir e di, si dhem zemra me thradhti
Edhe une kam qajt dhe vuajt sikur ti

Smail Puraj & Nezir Gjocaj:
4x
Dashurin e saj duhesh me harru
Ajo sdin me dasht me zemer din veq me mashtru
Më Shumë Këngë Nga Pro Band:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet