Audio

Pro Band & Nora - Vendi Im


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

11/01/2010

2010-01-11T05:36:34

Më Shumë Nga

Nora

Këngë e albumit:

"Me Mysafirët"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vendi Im" kënduar nga Pro Band & Nora.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Pro Band & Nora i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Enemy - Vendi Im

Te pyesin pse qendron si i trishtuar
Rri vecuar me vete duke menduar
Jetojm ne nje vend te harruar
Gezojm nje mentalitet te degjeneruar
Nga bota te menjanuar me vete te mbivlersuar,
shteti jone i korruptuar,
me pushtetar te pakualifukuar,
popull me syte erresuar,
nga teknologjia e re te fiksuar,
mbizotruar papunsia ne kete realitet,
ne kte kaos qe vazhdon te ket jet, pamundesia ekonomike ku ne cdo familje e ka mbyt mjerimi ,
kur shikon lot deshperimi te nje nene qe djalin ja mori emigrimi,
te nje babe qe kurr si rreshti mundimi,
dhe ne njefar forme shperblimi,
mbushur plot me doze zhgenjimi
Ku percillet pasqyrimi i ktij mentaliteti te eger kapitalist,
nje shteti gati gati komunist,
ku burokracia mbizotron po ashtu dhe leku i piste

Cfare shikoj tani
Cpo ndodh me vendin tim
Njerez pa te ardhme
Vuajtje dhe mjerim

Mentalitet i eger vese dhe sjellje te liga
Qe nga republika der te populli me intriga
Njesoj si politika respektohet vec karrigia
Endrra si Amerika qejf para dhe jet si vipa
Shumica jan pa pune e disa ushtrojne dhune
Disa pin drog aq shum sa nga goja nxjerrin shkum
Shumica ne tension e disa nen presion
E ka plot ne depresion qe u duket iluzionNje iluzion si enderr e keqe ne gjume te helmon
Jeton brenda nesh ndjenja qe te rebelon
Shfaqet si mendim qe kerkon shpetim
Nga kthetrat e ketij sistemi qe te mban ne roberim
Te shtrengon fort ne fyt gati sa ste mbyt e pastaj i hap syt e kupton se te eshte dhen nje shans i dyte
Prandaj nisja qe tani, mos rri kot si parazit
Shmangu ktij mentali,jeten tende nxirr ne drit

Bleona Hasani - Vendi Im

Vendi Im qe te dua shum te kujtoj dhe mbetem pa gjume ti me je i shejnt o vend edhe pse jom Larg te kom ne mend. Koha iken larg nga ty jetoj me dashuri githmonë une te kujtoj veq ta dish ti o vendi im sa shume mall ndjej per nje perqafim.

Refreni Do te vi #2 jeho kënga ime tingujt e gitares sonte dua ti degoj. Do te vi #2 atje ku ndjej veq gezime qiellin tend te kalter dua qe te fluturoj #2

I kujtoj ditet qe lash pas kohe e bukur vet me vete thash nuk pres dot qe te shoh ty prap drejt teje dua tnisem dhe te vi me vrap. Koha iken larg nga ty jetoj me dashuri githmonë une te kujtoj veq ta dish ti o vendi im sa shume mall ndjej per nje perqafim.

Refreni Do te vi #2 jeho kënga ime tingujt e gitares sonte dua ti degoj. Do te vi #2 atje ku ndjej veq gezime qiellin tend te kalter dua qe te fluturoj #2

Eliza Hoxha - Vendi Im

Sa durova,sa durova
Në kët vend me,mall jetova
Për lirinë për, fëmijërinë
që se pata

Sa luftova,sa luftova
në një dit ma t'mir besova
plot me dhimbje,plot me lot
për të ardhmen sot

Ref.2X
Si ta kuptoj,si ta besoj se di
vendi im, jo nuk të njoh tani
syt që nuk shohin më,
zemra që s'ngrohin më
Mendje pa fjalë, zëra që bzajnë
haaa je ti, a je vendi im
se kisha menduar
se do vish në ktë dit'

Si ta kuptoj,si ta besoj se di
vendi im, jo nuk të njoh tani
syt që nuk shohin më,
zemra që s'ngrohin më
Mendje pa fjale, zëra që bzajnë
haaa je ti, a je vendi im
U ktheve në ëndërr
për ditë më të mirë.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Pro Band:

Më Shumë...