Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Pro Band - Kastrioti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kastrioti".
3. Video është e këngës "Kastrioti", por nuk këndohet nga Pro Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Pro Band - Kastrioti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

22/12/2013

2013-12-22T13:41:28+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kastrioti" kënduar nga Pro Band.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Remzie Osmani. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Shum një natë të vështirë kam kalu moj nanë,
se m'ka ardhë në ëndërr kastrioti mbrëmë
u ngrita në këmbë dhe e përshëndeta
ai nisi me pyt për trojet e veta

Zor mka ardh bre nanë po mu desht mi than
gjysmën e shqipërisë aiii ndër shka ta kam lan

M'pyti kastrioti ku e kam kufinin
ku ma ke lan shkupin,preshevën, Ulqinin
a pak tu duk shpatën me ma lan nven t'huj
se ma paske lan o kshtu shqipërinë rrëmuj

E kur tokën tane po ta shkel i huji
qysh po t'haet buka aii qysh po t'pihet uji

Nata e vështirë menzi dritë u bë, më erdhi kastrioti
e mka fol shum rand qelni syt o trima a jeni tu pa
mitrovicen trime oj qysh doni me e ndaaa

Gjaku i deshmorve smundet me duru
zemren e kosovës aiii kshtu me na coptu

Nata e veshtirë moj nanë ishte shumë
sa që nuk guxoj sonte me ba gjum
se asht turp me ardh kastrioti prap
e mem mgjet moj nanë tu fjetur në shtrat

Pasha syt e ballit na vret buka zotit
mos me ja qu nven aiii fjalën kastriotitMë Shumë Këngë Nga Pro Band:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë