Produkt 28
Produkt 28

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  72
  • Vendlindja:
  •  Shqipëri
BIOGRAFIA: Produkt 28 është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe hip-hop. Grupi u krijua me 28 nentor 2002 dhe ishte i perbere nga tre anetare: Alban Kondi, Fabian Basha dhe Turjan Hyska. Grupi ka realizuar bashkepunime me kengetare te mirenjohur si: Rovena Dilo, Eneda Tarifa, Dr-Flori(WSF) Besa Kokedhima, Orinda Huta, Vesa Luma, Juliana Pasha dhe kompozitore te mirenjohur si: Shpetim Saraci, Adrian Hila, Erjon Zaloshnja, Florian Mumajesi etj. Në Janar 2003, Besa & Produkt 28 marrin pjesë në Mikrofoni I Artë 2003 me...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Ish-Anëtar i grupit

Turjan Hyska

Ish-Anëtar i grupit Turjan Hyska

Ish-Anëtar i grupit

Alban Kondi

Ish-Anëtar i grupit Alban Kondi

Ish-Anëtar i grupit

Fabian Basha

Ish-Anëtar i grupit Fabian Basha

Komente

1 🔥

1 Komente
Si Peme 2007

Si Peme (2007)

★★★★★

Nje Kat Me Lart 2006

Nje Kat Me Lart (2006)

★★★★★

The Best 0

The Best

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Produkt 28, Produkt28, Turi, Albani, Fabi

Komente 1