Më mbaj mend (për 1 muaj)

Produkt 28 - Mirmengjes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  20

Kaloj nje cast pa ty,
Gjithtshka eshte e veshtire,
Edhe nje dite prane teje,
Une ndihem me I lire,
Se I harroj qe te gjitha,
Per gjithtshka behem xheloz,
Je droga ime e vetme,
Me kalon ne overdoze,
Se ti shpirt je pejsazhi ku qetesohen syte e mi,
Je relax dhe emocion qe sma dhuron asnjeri,
Ti je shikimi me I embel qe kam fituar ndonjehere,
Je mesazhi me I bukur qe ka derguar kjo jete,
Me bluzen 23 e veshur sportive,
Me floket e crregullta ti je princesha ime,
Me idete interesante dhe tipin kureshtar,
Kerkon te dish gjithtshka dhe gjithmone ja ke dale mbane,
E kur jam pesimist mjafton buzeqeshja jote,
Dhe zhdukem large, ti fshihem kesaj bote,
Asnje gje nuk me tremb,
Aroma jote me freskon,
Brishtesia e trupit tend ne delire mua me con,
Si tingulli kitares degjoj fjalet e tua,
Vetem te kem prane jo asgje tjeter nuk dua,
Prandaj fli e dashur se tani eshte shume vone,
Nje dite e re na pret, cdo dite eshte dita jone.

Ref:
Dhe mengjesi prape me gjen,
Ne nje shtrat me ty dhe me pelqene,
Me pelqen kur te kerkoj,
Cdo mister do ta zbuloj ohh ohh,
Dhe mbremja do te vije,
Gjithe naten do kalojme e do humbasim perseri
Oh oh,
Sa here ne krahe te kam,
Parajsa vjen me prane,
E jo me vetem sjam

Hapi syte ti bukuroshja ime fjetur,
Ne ket bote une te kerkoj,
Me askend nuk te krahesoje,
Do jetoje cdo sekond qe kam me ty shpirt,
Se je embelsira ime,
Je ti deshira ime,
Me kupton karakterin edhe tipin e vecant,
Kur me quan mashtrus edhe pak intrigant,
Me pelqen edhe biseda qe bejme gjithmone te dy,
Je pasqyre, kur me sheh shoh veten time tek ty,
Ndaj aspak nuk e besoj se do kem dike tjeter,
Qe kaq shume me defren edhe kaq shume me ndjen,
Adhuroj bluzen qe vesh dhe parfumi qe hedh,
Menyra se si ecen, se si ne rruge I dredh,
I jep ngjyra kesaj jete me te cilen jam lodhur,
Je motivi qe vazhdoj pak nga pak te zbuloj,
Je mister qe me terheq,
Dhe engjell qe me mbron,
Je udherrefyesja ime qe rrugen ma tregon,
Ne cdo cast te veshtire gjithmone te gjej me prane,
Jetoje jeten shpirt me thua me ngadale,
Dhe te tjeret skane rendesi,
Se vec jemi une dhe ti,
Ne nje bote te panjohur,
Ku nuk eshte njeri.

Ref
Produkt 28
Renditja: Top 200
Publikimi: 06/12/2011


Produkt 28 - Mirmengjes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mirmengjes".
3. Video është e këngës "Mirmengjes", por nuk këndohet nga Produkt 28.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Produkt 28:


Komente 0