Më mbaj mend (për 1 muaj)

Produkt 28 - Leter Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

pas dy vjetësh te shkruaj këtë leter
shum koh kam menduar asnjë her nuk kam guxuar,
jam ndier egoist veç për veten time
por tani jam shum larg i mbytur jam ne kujtime.
ishe pjesa me e mirë qe ne jetë më ka ndodhur
një femër ideale dikur larg me është zhdukur,
sa her te kam genjyer dhe gjithmonë me ke besuar,
sa her ti mi ke falur ato qe kam kërkuar
e di, ke mbyllur syt dhe pranove te ishe e dytë,
ke pritur ne ankth gjithmonë edhe një shanc,
për te ma dhënë mua njeriut qe tradhetonte
largohet shkaterronte tek ty perfundonte
stop e ndezim një cigare
i mbytur me ty kujtoj at castin e ndarjes,
ngadal serisht i kthehem ne leter,
e di ndoshta je larg me një tjetër
qe arrite te vlersonte gjith butesine qe ke,
te te doj me pasion ashu si e meriton,
se un spata guxime te te shihja ne fundimitet,
te te thosha me fal se vërtetë isha ne faj
por te lutem për diçka, dhe dua te me besosh
qe çdo shkronje e fjali nuk është hipokrizi
çdo eshk ka dhimbje pendim pa kufi
për një jetë qe un humba
jeta ime ishe ti.
rrugës ec dhe ndjeje shumë malle
lnje leter sot te sjell,
te ndjej un ty e ti çdo fjal, te dua ndaj me fal..
një shpirt qe te kërkon me pranë,
një dhimbje qe smbaron
një lodhje heshtje pa kufi, kujtimi yt nuk me mjafton
ah shpirt më ka mar malli
lexoje posten te kam shkruar një leter,
te kam dërguar një buqezeshje
bashk me gjithçka tjetër
orën e takimit gjithmonë e haroja
ti merziteshe pa fund por un cuditrisht se kuptoja
ke një trandafil sa her te kam genjyer,
mere dhe një tjetër sa her vonë jam kthyer
mere dhe një tjetër për herët qe ke qare,
pranoje dhe te fundit sa her un te kam vrarë,
u be një kopsht i madh me gabimet e mia
por te lutem kujdesu thjesht nga nostalgjia.
e di qe është vonë për te dhënë një mundësi,
për te shpjeguar gjithçka,sepse kohe me nuk ka,
gabim kam qenë i gjithi ne çdo hap me ty
por lexoje këtë leter se tani jam një tjetër,
e jo nuk pretendoj te te kem përsëri,
për ty jam e shkuera një kujtim e kaluera,
se jeta nuk sesht romance gjithmonë si ne përralla
i filem i bukur ku ata jetojne te lumtur,
e ndjej qe po vuaj se tani jam shkaterruar,
mund te kem çdo femër por ty skam për te harruar
për të gjitha jam penduar sarrita te njoh,
por ta dish e dashur se është një rrefim i hapur,
mund te shkruar gjithçka por në fund te them me fal,
përjetësisht i yti te perqafoj nga larg me malle.
më shkruaj edhe një nate,edhe një nate ,te lutem me faaaal...


Ky tekst u dërgua nga  robertiProdukt 28
Publikimi: 23/02/2011


Produkt 28 - Leter
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Leter".
3. Video është e këngës "Leter", por nuk këndohet nga Produkt 28.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Produkt 28:


Komente 0