TEKSTESHQIP

Produkt 28
Mirmengjes
Lyrics

Kaloj nje cast pa ty,
Gjithtshka eshte e veshtire,
Edhe nje dite prane teje,
Une ndihem me I lire,
Se I harroj qe te gjitha,
Per gjithtshka behem xheloz,
Je droga ime e vetme,
Me kalon ne overdoze,
Se ti shpirt je pejsazhi ku qetesohen syte e mi,
Je relax dhe emocion qe sma dhuron asnjeri,
Ti je shikimi me I embel qe kam fituar ndonjehere,
Je mesazhi me I bukur qe ka derguar kjo jete,
Me bluzen 23 e veshur sportive,
Me floket e crregullta ti je princesha ime,
Me idete interesante dhe tipin kureshtar,
Kerkon te dish gjithtshka dhe gjithmone ja ke dale mbane,
E kur jam pesimist mjafton buzeqeshja jote,
Dhe zhdukem large, ti fshihem kesaj bote,
Asnje gje nuk me tremb,
Aroma jote me freskon,
Brishtesia e trupit tend ne delire mua me con,
Si tingulli kitares degjoj fjalet e tua,
Vetem te kem prane jo asgje tjeter nuk dua,
Prandaj fli e dashur se tani eshte shume vone,
Nje dite e re na pret, cdo dite eshte dita jone.

Ref:
Dhe mengjesi prape me gjen,
Ne nje shtrat me ty dhe me pelqene,
Me pelqen kur te kerkoj,
Cdo mister do ta zbuloj ohh ohh,
Dhe mbremja do te vije,
Gjithe naten do kalojme e do humbasim perseri
Oh oh,
Sa here ne krahe te kam,
Parajsa vjen me prane,
E jo me vetem sjam

Hapi syte ti bukuroshja ime fjetur,
Ne ket bote une te kerkoj,
Me askend nuk te krahesoje,
Do jetoje cdo sekond qe kam me ty shpirt,
Se je embelsira ime,
Je ti deshira ime,
Me kupton karakterin edhe tipin e vecant,
Kur me quan mashtrus edhe pak intrigant,
Me pelqen edhe biseda qe bejme gjithmone te dy,
Je pasqyre, kur me sheh shoh veten time tek ty,
Ndaj aspak nuk e besoj se do kem dike tjeter,
Qe kaq shume me defren edhe kaq shume me ndjen,
Adhuroj bluzen qe vesh dhe parfumi qe hedh,
Menyra se si ecen, se si ne rruge I dredh,
I jep ngjyra kesaj jete me te cilen jam lodhur,
Je motivi qe vazhdoj pak nga pak te zbuloj,
Je mister qe me terheq,
Dhe engjell qe me mbron,
Je udherrefyesja ime qe rrugen ma tregon,
Ne cdo cast te veshtire gjithmone te gjej me prane,
Jetoje jeten shpirt me thua me ngadale,
Dhe te tjeret skane rendesi,
Se vec jemi une dhe ti,
Ne nje bote te panjohur,
Ku nuk eshte njeri.

Ref