TEKSTESHQIP

Produkt 28
Harroje
Lyrics

Albani:Ne kinemane e harruar e shoh jeten bardh e zi...nje buzeqeshje te cilter qe sme jep dot njeri...ate buzeqeshje qe me rriti e ata sy qe me mesonin qortonin ndeshkonin e prape me donin...do ti shtrengoj fort se fati na tradhtoi gervishti dhe nje enderr pakez jete e coptoi nuk po kerkoj asgje vec nje minute me shum te me shohesh dhe nje here te shohesh veten tek un te shohesh qe jam rritur dhe koken lart e mbaj te shohesh qe gjej force me ke mesuar te mos qaj se ndoshta keshtu duhej po sme duket e drejte dalngadale lodhem me ditet qe koha po i tret...e ti Zot je deshmitar i shpirtit qe do mbaj do ta bej ashtu te bute ne cast koken ta mbaj se eshte njeriu im dhe e ndiej qe po renkon e kerkoj ne boten plake po as ajo nuk me ndihmon...

Fabi(ref.):A do jemi...neser bashke a do te jemi?(jam shoh vetem te mos jesh)
A do kemi...dite te tjera do te kemi?(jam shoh drite do te gjesh)
Sa premtime iken sot eshte shum vone...(jam shoh force do te kesh)
Fati deshi ti nuk je ne rrugen qe une e nisa...(jam shoh ne cdo hap do jem)

Turi:Sonte erdha vone...,por ti zgjuar po me pret sonte erdha vone vec nje ore e trishte me flet...me flasin edhe muret edhe fotot qe kam prane peshperisin disa kujtime qe me lotet u thane ketu lam cka tham ti pse hesht dhe un hesht pse nuk vjen kur kam frike kur kam ftohte jo mos ik papritur nje jehone nga larg afron ngadale nje dallge e madhe qe brenda meje kthehet vale...vale qe me ngroh...ngroh ledhaton me ndihmon te degjoj ate qe ze qe me kerkon 'jam me ty bir' dhe kujtimet marrin jete dhe kujtimet nuk me flasin vec dy shpirtra ndizen lehte...dhome eshte e ngrohte dhimbja zhduket ne faj ora tani ndalet frymen tende ne dore mbaj dhe malli ne xham shuhet buleza jete perseri me mjafton vec nje sekonde me mjafton te jesh prape ti...

Fabi:Sa here do rrezohem...sa here do lendohem besoj se do jesh aty
Sa here frike do kem kur bota me tremb dhe prape ti do jesh aty
Sa here do kerkoj nje shpatull ku dhe lotet do ti thaj...nga larg vjen nje ze dhe brenda meje ngrohte e mbaj(jam shoh ne cdo hap do jem)

Fabi(ref):A do jemi...neser bashke a do te jemi?(jam shoh vetem te mos jesh)
A do kemi...dite te tjera do te kemi?(jam shoh drite do te gjesh)
Sa premtime iken sot eshte shum vone...(jam shoh force do te kesh)
Fati deshi ti nuk je ne rrugen qe une e nisa...(jam shoh ne cdo hap do jem)(2x)

DËRGOI: