A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Qamili I Vogel

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  63
(1923-1991)  
  • Emri i Vërtetë:
  • Qamil Muhaxhiri
BIOGRAFIA: Qamili I Vogel është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Qamili i Vogël ishte këngëtar i muzikës popullore qytetare të kënduar në Gjakovë. I frymëzuar që nga rinia me muzikën tiranase ai u kthye në Kosovë dhe themeloi së bashku me Ymer Rizën,anembanë Kosovës, Shoqëri Kulturo-Artistike (SHKA). Me të kanë punuar shumë këngëtarë siç janë: Tahir Drenica, Mazllom Mezini, Bajrush Doda, Ismet Peja, Hashim Shala, Nexhmije Pagarusha, Shaqir Cervadiku, Shyhrete Behluli, Shkurte Fejza, Remzije Osmani e shumë të t...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

3 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Këndojnë Bilbilat


» Dërgo Një Këngë »

Toka Jon Heroike
Ne Token Tone Heroike
24 Pashallare


Artistë Të Ngjashëm:

Rrahman Pagarusha

Mhill Krasniqi

Gëzim Ahmetaj

Agim Baftjari

Rifat Draga

Ismet Demaj

Nebi Halili

Mhill Çuni

Dervish Dervishi

Isa Veliu


Tags: Qamili I Vogel, Qamili Vogel, Qamil Muhaxhiri

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019