Më mbaj mend (për 1 muaj)

Qamili I Vogel - Kadale Kadale Po Mvjen Pleqnija Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  11

Ka dal dal po vjen pleqnia
po i kan hallet ciftelia.
Kane nise gishtat e s'po m'punojne
edhe zani mire s'po m'shkon.
Kur jam kane ne ditet e mia
malle e kishin me me pa te shpia
Trupi im o s'osht bo rahat e
Tuj kendu o n'qytet e n'fshat e
Une qet kange qe po knoj o ma i pari
Do ti bjer ndermend cdo kangtari.
Ju kujtohen fjalet e mia
Se qysh vjen o' e shkrete o pleqnia.


Ky tekst u dërgua nga Agim Ymeri

Qamili I Vogel - Kadale Kadale Po Mvjen Pleqnija
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kadale Kadale Po Mvjen Pleqnija".
3. Video është e këngës "Kadale Kadale Po Mvjen Pleqnija", por nuk këndohet nga Qamili I Vogel.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Qamili I Vogel:


Komente 1