Më mbaj mend (për 1 muaj)

Qamili I Vogel - Vjersha Ime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  7

O ju shokë miq dhe dashamirë
Kur t’ kaloni ndo ‘i herë k’tu pari –
K’theni e m’ k’qyrni ku jam i shtrirë
Ndoshta pak ju hiqet malli !

Këto fjalë që janë n’ këtë guri –
Për kujtim Ju ua lash n’ atë jetë
Se jam kenë gjithmonë i Juaji
Ju këndova pa hiq pritesë !

Një pjesë t’ botës e kërkova
Tuj këndu’ ndër mërgimtarë...
Me dëshirë gjithmonë iu këndova –
Veç me i kënaqë kah ka shqiptarë !

Pra m’ kujtoni or shokë të mi
E mos harroni kët’ arshik të vjetër
Se jam kenë nji sevdali
I mirë e i keq – si unë s’ keni tjetër !

62 vjetët unë që jetova –
Nuk u ngina me atë jetë !...
Boll fort para që u mundova
Por s’ ish çare për pa vdekë !...

Qamili i Vogël
Prishtinë 07.06.1986


Ky tekst u dërgua nga Met Sadiku


Nuk kemi video për këtë këngë.
Qamili I Vogel - Vjersha Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vjersha Ime".
3. Video është e këngës "Vjersha Ime", por nuk këndohet nga Qamili I Vogel.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Qamili I Vogel:


Komente 1