Më mbaj mend (për 1 muaj)

Qamili I Vogel & Mazllom Mejzini - Kush Ma I Pari Bani Gurbetin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Kush ma i pari e bani
More djal gyrbetin x2
Allahi o kurr
Mos ja dhashtë selametin x2

Pik ma s'pari dola
Pa buk më shkoj dita x2
Jabanxhi qëllova
Ujë me lyp nuk dita x2

Borë e shi tuj ramun
Në fushë më zu nata x2
Pa kurgja m'u mblumun
Jastik gurin pata x2

Kryjet asht tuj m'dhimte
Kush ma freskon ballin x2
Medet gyrbetqari
Kush nuk ja din hallin x2


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber


Nuk kemi video për këtë këngë.
Qamili I Vogel & Mazllom Mejzini - Kush Ma I Pari Bani Gurbetin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kush Ma I Pari Bani Gurbetin".
3. Video është e këngës "Kush Ma I Pari Bani Gurbetin", por nuk këndohet nga Qamili I Vogel & Mazllom Mejzini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Qamili I Vogel:


Komente 1