Qani Seferaj
Qani Seferaj
Qani Seferaj
  • Vendlindja:
  • Shqipëri
  • Mosha:
  • 81 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 13 Tetor 1942
  • Horoskopi:
  • ♎ Peshorja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Qani Seferaj është poet dhe autor/publicist. AUTOBIOGRAFI:
Shkollen fillore dhe 7 vjecare e kam bere ne shkollen Peshtan i Madh ne Fier. Kam bere bere shkollen e mesme 4 vjecare per kimi. Profesioni Teknologji. Deri ne vitin 2004, vit qe dola ne pension nuk kam pasur aktivitet letrar. Mbasi hobia ime ka qene Letersia qysh ne vitet e adoleshences. Kur dola ne pension jam marre me poezi, kam botuar disa ne gazeten Dita. Kam botuar disa poezi me teme politiko-shoqerore.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »Komente 1