A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Familjen

Heroina

Ne kete bote ne kete ngrehin
Gruaja ime heroin
E mora hapi shtepine
Punoi me rriti femine

Punoi nate e punoi dite
Ku ne sheshez ne selite
Korri miser shiu grur
Punoi e nuk u lodh kurr

Ne kete bote ne kete rrangalle
Te dy kemi hequr halle
Hallet tona u bene mal
Sa nuk thuhen dot me fjal

- poem written by Qani Seferaj


- Submitted by Qani Seferaj -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019