A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Anomali

Kur lexon poezi
Esht si buka kur e ha
Esht si kafeja kur e pi

Esht si qershia mbi tort
Kur ke pir ver e raki
Je dehur neper limane
Neper perla e jalli

Sot jan ber te gjith poet
Burra, gra, pleq e femij
Lexues nuk ka asnje
Kjo esht nje anomali

Kur lexon ndihesh mire
Futesh ne nje bote magji
I ve ne pune receptoret
Trurit i jep gjalleri

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019