A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Fukarai

Un i mjeri fukara
Me mbeti shati ne krah
Hysmeqar neper fermer
Shpi me shpi e der me der

Lart e posht, posht e perpjet
Po bej sot e tridhjet vjet
Shteg me shteg e ar me ar
Me ra bretku ne ugar

Mblodha kasht, korra bar
Her me mushk her me gomar
Her te delet her te dhit
Her ne sheshez ne selit

Un i mjeri fukara
S'bera dot pes para
Disa u bene miliardier
Nuk punuan asnjeher

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019