A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Pellumbi

O pellumb i shkruar
Ne kete bote te shkare
Te kane share e fyer
Zemren ta kane vrar

Ke dale ne dritare
Rri e ciceron
Do te fluturosh
Dot nuk fluturon

Gjithe kjo bote e ndyre
S'te dha nje opsion
Endrrat ti ka shuar
Te la robinson

O pellumb i shkruar
Vargje reciton
Qendron ne dritare
Rima ne ajer leshon

- poem written by Qani Seferaj


- Submitted by Qani Seferaj -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019