A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Formulat Kimike

Kater vite shkolle
Per kimi studiova
Me formula kimike
Qiellin e mbulova

Ne Fierin e bukur
Azotik ndertova
Kullat i ngrita mbi re
Nitrat amoni prodhova

Prodhova aq shume
Sa s'kisha ku e coja
I mbushja maunet
Jashte e eksportoja

Kur hyri pseodemokracia
Azotikun ma shkaterroi
Formulat mu shuan
Turbinat per skrap mi coi

- poem written by Qani Seferaj


- Submitted by Qani Seferaj -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019