A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Fëmijët

Vogelushat

Vogelushat e vegjel
Kapur dore per dore
Te qeshur gezuar
Festojne 1 Qershor

Ne oborr te shkolles
Luajn e lodrojn
Kendojn kenge festive
Kercejn e vallezojn

Para auditorit
Vargje recitojne
Thone vjersha te bukura
Ne skene i aktrojne

Zockezat e vogla
Hapin krahet e shkojne
Te mami te babi
Per fest i perqafojne

- poem written by Qani Seferaj


- Submitted by Qani Seferaj -

Choose star rating

Rating:  3.7 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019