A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Moza

Moze e vogel lozonjare
Lule e bukur ne dritare
Eshte e vogel moza jone
Luan me macen ne ballkon

Eshte e vogel eshte femije
Lule e bukur ne saksi
Kerkon drite e kaltersi
Diell te art e ngrohtesi

Dale nga dale Moza do te rritet
Do te hedhe shtat do kolovitet
Do te hape kraz do te rris lastar
Do te behet vajze e mbare

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019