A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Socialist E Demokrat (Pjesa E Dyte)

Socialist e Demokrat
Banojne bashke ne nje pallat
Te na rrojne femijet e grate

Lart e poshte neper shkalle
Shkembejme syte balle per balle
Nuk i themi dot dy fjale

Jemi afer dere me dere
Midis nesh hyne lidere
Na e bene jeten zehere

Na therrasin ne demostrate
Gjithe diten mbajne ligjerate
Na e bene trurin sallate

Socialist e Demokrat
Na duhet ndonje debat
Po jo trurit atentat

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019