A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Skleroza

Skleroza e shumefishuar
Mjere ate qe e ka zene
Koken ja ka bere tymnaj
Nuk shikon as Diell as Hene

Le shtepine e mer rruget
S'di cfare thot, s'di cfare bene
Iken rrugeve kot me kot
Toka i reshqet nen kembe

Kjo semundje ka mare permasa
Nga Evropa ne Azi
Ameriken e ka perfshire
Gjithandej gjene ne Rusi

Ne vendin tone ka hedhur kthetrat
Opozita eshte leshuar
Rruge me rruge me molotov
C'do arterie per ta bllokuar

Kjo semundje eshte bere e tmerrshme
S'ka ilac per ta mjekuar
Po te zuri s'ke ci ben
Duhet bajpas per ta zhbllokuar

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019