A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Fabula

Murrashi

Macoku murrash
Ish bere i bezdisur
Kuzhinat e lagjes
I kishte gremisur

Qymez me qymez
Thyente, pinte veze
Ish majtur, ish trashur
Ishte bere obez

Nje nate nga netet
Kurr nuk e mendoi
Carku e mbertheu
Te gjitha i pagoi

- poem written by Qani Seferaj


- Submitted by Qani Seferaj -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019