Qani Seferaj Poezi
Qani Seferaj

Tema: Poezi Për Flamurin


Hymni I Flamurit

O flamuri yn kombetar
O simboli i liris
Nuk u trete as imilove
Nen kthetrat e roberis

Peseqind vite ti qendrove
Nen thundren e Turqis
Po ti kurr nuk u dorezove
Kurr nuk bere kompromis

Qendrove me krahe te mbledhur
Palosur ne fund te shpise
Ne valixhe ne sirtare
Ne zemer te shqiptarise

Kur te ngriti Ismail Beu
Ne moshen e pleqerise
Ti u valevite mbi Vlore
Mbi kurore te laberise

Me njezeten u ngrite larte
Mbi majat e salaris
Flak e ndeze shkemb e gure
Luftove hordhit e Italis

Dhe ne luften clirimtare
U bere krah e vegjelis
Udhhoqe neper beteja
Per lirin e Shqiperise

O flamuri yn kombetar
Trim tribuni trimerise
Qendron lart ne piedestal
Mbi trojet e Arberise

- Poezi nga Qani Seferaj


- U dërgua nga Respekte Stafit -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 1