Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Tema: Poezi Fabula

Tomi Edhe Xherri (Nr 8)

Tomi edhe Xherri
Shkuan ne mulli
Hanin buke ponice
Jetonin mrekulli

Dimrit flinin mbi thaset
Veres ne filaqi
Po nje dite ne vere
Ndodhi nje anomali

Mullixhiu mbushi koshat
Guret i leshoi
Uji vershoi me shkume
Tomin edhe Xherrin
I vuri perpara
Gjer ne lum i coi

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet