Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Fabula

Fabula Te Bukura

Fabula te bukura
S'keni ku ti gjeni
Un sot shkruaj dicka
Shkroj dhe la Fonteni

Shkruan x-si e z-eta
Jo ashtu si une
Kam jetuar ne pyje
Kafsheve ua di gjuhen

Para dymije vjetesh
Shkroi dhe Ezopi
Jane aktuale
Nuk i luan as topi

Fabula te bukura
Shkruajn edhe te tjere
Ato jane te embla
Gjuhes i japin vlere

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet