Qani Seferaj Poezi
Qani Seferaj

Tema: Poezi Fabula


Lepuri Dhe Breshka

Lepuri dhe Breshka
Ishin nga nje fshat
Kur shkonin per qytet
Benin rruge te gjate

Breshka i thot lepurit
Iku koha jote
Iken ato vite
Kur me tallje zotrote

Un bleva ferrarin
Fluturoj si era
Ti mbete nder shkurre
Nder strofka, nder ferra

- Poezi nga Qani Seferaj


- U dërgua nga Qani Seferaj -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0