Më mbaj mend (për 1 muaj)

Poezi Te Bukura

Poezi te bukura
Qe te len pa gjume
Jan ato vitale
Fantazi e brume

Jan ato qe yjet
Ne toke i rrezojne
I thurin kurore
Nuset zbukurojne

Jan ato te thjeshtat
Qe kane sy e vesh
Malet i bejne fusha
Boten e ngrene pesh

Ujin e lumenjve
Qe rrjedhin ne det
E fusin ne turbin
Prodhojn drit e jete

Dimrin e acart
E kthjen pranver
Pleqve u kthejn rinin
I bejn shend e vere

Djemte i bejne me krahe
Me vajzat kercejne
Diskot i permbysin
Me yjet defrejne

Femijet i bejne trima
Kalores Ilirian
Rrezojne perandori
Pasha e bejne fukaran

Poezi te bukura
Sot po shkruajn aq shume
Po ato pikante
Shkroi Getja dhe une

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYKomente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet