Më mbaj mend (për 1 muaj)

Doli Dielli Yll E Drit

Doli dielli yll e drit
I largoi pandemit
Dolen zonjat ne pazar
Trak e truk ne trotuar

O moj zonja zonjazi
C'ju beri kjo pandemi
U mbulli brenda ne shtepi
Me burrat ngritet dolli

Drodhet pete drodhet byrek
Hengret darke e hengret dreke
Per inat te pandemis
Hengret mish e oriz

Po c'te beje fukaraja
U mbarua dhe tranaja
Kazanet kallacka s'kane
Jane ushqim per fukarane

Doli dielli yll e drite
Rama po liron burgjit
Pak nga pak e ca nga ca
Kjo murtaj nga na ra

Per virusin, pandemit
Po bejne sherr superfuqit
Kur ka kriza s'ka para
Lufte kerkojne kokat e medha

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet