Më mbaj mend (për 1 muaj)

Qazim Beka - Qenka Ngrit Azem Galica Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  18

qenka ngrit nga bjeshkt e larta azem galica.Paska marrur udhen tutje nga drenica.Kur ka ra aty mas pari e ka prit adem jashari.E ika than po mir se erdhe o azem..Jan qafu e ul ne sofer jan mallu ne te shtrenjetn voter dhe kan nis me kuvendu per kte dhe.(dheu i atedheut)
Po pej thot azem galica adem trimit
Për kosoven isha bir e isha djalë
Për kosov e amanete mora plag e mora derte edhe prapa 12 bjeshkeve une jam i gjall ne mes liris jam ne zemra te djaleris jam i gjall ne kosoven trime pavaresisë qenka ngrit nga bjeshkt e larta azem galica.Paska marrur udhen tutje nga prishtina)
Po pej thot azem galica nga (mungon nje fjal)
Për kosoven isha bir e isha djalë
Për kosov e amanete mora plag e mora derte edhe prapa 12 bjeshkeve une jam i gjall jam i gjall ne mes liris jam ne zemra te djaleris jam i gjall ne kosoven trime pavaresisë qenka ngrit nga bjeshkt e larta azem galica.Paska marrur udhen tutje nga prishtina dhe aty kur ai arriti e ka pret zahir pajaziti e i ka than po mir se erdhe o azem.
Jan qafu e ul ne sofer jan mallu ne te shtrenjetn voter dhe kan nis me kuvendu per kte dhe.
po pej thot azem galica zahir trimit plaget e mija i mekojn tash val e drinit
val e drinit ska ma derte ska ma lote per gurbete
ka veq lumturi e jete memedhen
une jam i gjall ne mes liris jam ne zemra te djaleris
jam i gjall nkosoven trime pavarsisë.Qenka ngrit nga bjeshkt e larta azem biri,paska marrur udhen per nga dukagjini
kur ka ra aty aj trimi e pret luan haradini e i ka than po mir se erdhe o azem jan qafu dy trimat ne sofer jan mallu ne te shtrenjeten voter dhe kan nis me kuvendu per kte dhe.Po pej thot azem galica luan trimit plaget e mija i mekon tash val e drinit val e drinit ska ma derte ska ma lodhje per gurbete e jete per memedhen.
ref.
Une jam gjall ne mes liris mes fitores djaleris jam i gjall n'mes kosoven e pavaresisë

Ky tekst u dërgua nga Arbër Gecaj   ARBERGECI8Publikimi: 10/02/2014


Më Shumë Këngë Nga Qazim Beka:


Komente 1


Qazim Beka - Qenka Ngrit Azem Galica
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qenka Ngrit Azem Galica".
3. Video është e këngës "Qenka Ngrit Azem Galica", por nuk këndohet nga Qazim Beka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.