Më mbaj mend (për 1 muaj)

Qazim Beka - Çou Adem Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Mora fjal
Mora fjal e mora vargun
Mora qarkun me i thur kaang
Me i thur kang bash legjendarit
T'i kendoj
T'i kendoj Adem Jasharit t'i kendoj

Vjet per vjet
Vjet per vjet të thërret Prekazi dhe Reqaku
Vjet per vjet
Vjet per vjet të thërret Drenica
Vjet per vjet
Vjet per vjet dhe Mitrovica
Vjet per vjet

Qou Adem
Qou po t'thojn zogjt e malit dhe bilbilat
qou Adem
Po thojn lulet trandafilat
Qou Adem
Po thon kangat thon dhe trimat
Qou Adem
Qou shpejt
Qou shpejt mos rri te varri thot nenelokja
Qou se mjaft ta flladiti ballin toka
Qou se ty te kerkon e tan Kosova
Të kerkon

Mora fjal
Mora fjal e mora vargun
Mora qarkun me i thur kaang
Me i thurë kangë bash legjendarit
T'i kendoj
T'i kendoj Adem Jasharit
T'i kendoj

E t'i them
E t'i them se gjaku i tij eshte vet liria
Qe ka ardh ne Kosov e n'brigje t'drinit
Kjo liri ja flladiti ballin trimit
Ja flladit


Ky tekst u dërgua nga Flamur Beka



Qazim Beka
Publikimi: 05/03/2001
Muzika: Naim Gjoshi
Teksti: Naim Gjoshi


Qazim Beka - Çou Adem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Çou Adem".
3. Video është e këngës "Çou Adem", por nuk këndohet nga Qazim Beka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Qazim Beka:


Komente 0