A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Qazim Menxhiqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  19
  • Vendlindja:
  • Lupq 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Australi 
BIOGRAFIA: Qazim Menxhiqi është një këngëtar i njohur. Qazim Menxhiqi ka lindur ne fshatin Lupq i Eperm komuna e Podujeves, i cili njihet per kenget e tij atdhetare, ai ka nje familje me tradit muzikore tipike shqiptare ky dhe vellau i tij Kompozitori i njohur artist i madh shqiptar qe ka krijuar Himnin e Flamurit te Kosoves Mehdi Menxhiqi njihet si nder kompozitoret e talentuar qe ka kryer studimet jashtvendi ne Poloni dhe me veprimtari te gjer si brenda dhe jasht vendit, kurse Qazim Menxhiqi me fil...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Valon Buquku

Valon Rama

Morris

Met Sadiku

Luli (Lulzim Sadiku)

Lil Samee

Acidi

Trim Jakupi

Simple-X

Ergin Brahimi


Tags: Qazim Menxhiqi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019