A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Qemal Kertusha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22
  • Vendlindja:
  • Durrës 
  • Mosha:
  • 87 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Qemal Kertusha është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Qemal Kertusha përfshihet në lëvizjen amatore artistike të qytetit qysh në vitin 1946. Në vitin 1948 është pjesëmarrës i filarmonisë shqiptare në Tiranë. Në vitin 1951 pjesëtar i ansamblit të ushtrisë. Pasi kryen shkollën e mesme në vendlindje,në periudhën 1951 – 53 studion për kanto me padagoge Artisten e Popullit Marie Kraja. Kthehet në qytetin e lindjes dhe inkuadrohet si aktor në teatrin “A.Moisiu”. Me krijimin e estradës profesioniste kalon ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

David Tukiçi

Dorian Nini

Leonard Bombaj

Tonin Tershana

Sherif Merdani

Gëzim Çela

Dashnor Diko

Kujtim Prodani

Kozma Dushi

Françesk Radi


Tags: Qemal Kertusha

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019