Më mbaj mend (për 1 muaj)

Qemal Kertusha - Sup Më Sup Si Malet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  3

I mblodha sot kujtimet partizane
e thell në shpirt më lind një mall plot zjarr
rri e mendoj për shokët që na ranë
rri e kujtoj si ngrimë në acar

Hapi yt me armë në dorë
vdekjen pranë kish' në stuhi
atje ku shkel ti
dhe me vajzën rri
trimat vunë në kraharor'
kraharorit plumbat morën...

Refreni:
At e bir'o sup me sup si malet
me Partine trime sot n'atdhe
ne ne goje te ujkut hedhim valle
lum moj Shqiperi qe na ke
ne ne goje te ujkut hedhim valle
lum moj Shqiperi qe na ke

I mbledh ne grusht te bukurat kujtime
edhe si prush I hedh mbi ju o bij
me shpresa plot e mbushni zemren time
ju qe nga mot na sillni kaltersine

Fidanishte me petrita,
eshte vetem nje rruga jone
gjaku qe na vlon, hapi qe gjemon
mbushim vendin lule drita
per armiqte jemi prita

Refreni:
At e bir'o sup me sup si malet
me Partine trime sot n'atdhe
ne ne goje te ujkut hedhim valle
lum moj Shqiperi qe na ke
ne ne goje te ujkut hedhim valle
lum moj Shqiperi qe na ke!Nuk kemi video për këtë këngë.
Qemal Kertusha - Sup Më Sup Si Malet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sup Më Sup Si Malet".
3. Video është e këngës "Sup Më Sup Si Malet", por nuk këndohet nga Qemal Kertusha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Qemal Kertusha:


Komente 0