Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Qendresa Batllava - O Bylbyl  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

07/12/2019

2019-12-07T15:16:37+00:00


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "O Bylbyl" kënduar nga Qendresa Batllava.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "O Bylbyl".
Videoklipi nga Qendresa Batllava i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Remzie Osmani - O Bylbyl

O bylbyl kah fluturon
Ne vend timin ti kur shkon
T'fala nanes me mi ba
I thuj djali ka shum mall x2

Lum bylbyl ti mos harro
T'fala babes me mi bo
Lot e syrit s'muni pi mbaj
Nuk po muj ma shpesh me ardh x2

Or bylbyl pash zanin tan
Çomi fjalt qysh t'kam than
Se po me digjet zemra e shkret
Qe na ndau i ziu gurbet x2

...

Pershendetma at shoqni
Qe u ndam ne rini
Per pak erdha e krejt kam mbet
Po e shoh ktu kam me vdek x2

Xhevdet Hafizi - O Bylbyl

2X
O BYLBYL O I BUKURI SHPENDE
ÇKA KE TI QE POM XHEMON AMAN AMAN
REF...2X
GJITH DASHNORVE SHNOSHJAU ZEMREN AMAN
HIQJA DERTIN QE I MUNDONE
2X
TI PRANVER MA TBUKRAT LULE
MJAFT KY DIMER NA LA FJET AMAN AMAN
REF...2X
KNO BYLBYL KANGT E TUA AMAN
SHNOSHJAU ZEMREN DASHNORVE TSHKRET
2X
NE KAFAZ BYLBYL SI TI E
PREJ KTI DIMRI JAM RRETHU AMAN AMAN
REF...2X
ZEMRA IME MBUSH HIDHRIME AMAN
PRES PRANVEREN ME LULZUE

Labi - O Bylbyl

Vazhe moj vake karshii e sma ban me isharet
Vazhe moj vake karshii e sma ban me isharet

o bybyl oo lum bybyl
o bybyl ooo lum bybyl

a sma jep trandofil
a sma jep trandofil

tradofilin sa tjam gjall
tradofilin sa tjam gjall

dot ja qoj dashonores pare
dot ja qoj dashonores pare

ne vetmi jam mbetur jam duke u tretur
halli kush ma dinka a shkpirti ku me rrinka
halli kush ma dinka a shkpirti ku me rrinka

hajde hajdeeeee
Më Shumë Këngë Nga Qendresa Batllava:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet