Më mbaj mend (për 1 muaj)

Qëndresa Bunjaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Qëndresa Bunjaku është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Qëndresa Bunjaku është këngetare dhe violiniste, ish anëtare e koreve “Xixellonjat”, “Zerat Gazmor”, anëtare e kryesisë dhe këngëtare në “AKV Prishtina”. Momentalisht është pjesë e orkestrit në ansamblin shtetëror “Shota”. Ka zhvilluar dhe profesionin e pedagoges i cili i ka ndihmuar mjaft në përfshirje dhe çasjen me kreative artistike. Në vitin 2017, Qëndresa Bunjaku merr pjesë në Albanian Star 2017. Në Qershor 2019, Qëndresa Bunjaku & Alt...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrëse në

Albanian Star

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Edlira Topallaj

Vjollca Gerxhaliu

Melita Shehu

Liza Qarri

Merita Bozo

Rezarta Përgjegja

Anita Vukpalaj

Anila Doko

Rita Ndoci

Mjaftoni Bejko

Tags: Qëndresa Bunjaku


Komente mbi këtë artist