Qendrim Lutfiu
Qendrim Lutfiu
Qendrim Lutfiu
  • Vendlindja:
  • Kërçove Maqedoni E Veriut
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 20 Maj 1986
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Qendrim Lutfiu është këngëtar i njohur. Qëndrim Lutfiu i njohur edhe si Dimi është një këngëtar i njohur nga Maqedonia. Shkollën fillore e kreu në fshati Greshnicë të Kërçovës, i tërhequr pas muzikës që në moshë të re ai vazhdoi shkollën e mesme të muzikës në Tetovë. Aktualisht është në Pragë të mbarimit të studimeve në universitetin e Shkupit në fakultetin e muzikës.

Qëndrimi për herë të parë u bë i njohur duke fitur çmimin e parë në manifestimin e Fest Diturisë në vitin 2006. Ai gjithashtu në të njëjtin vit morri pjesë në Nota Fest me këngën "S'më bë vonë".

Më datë 18 Nëntor 2007, Qendrim Lutfiu publikon videoklipin "Luaj S'ka Kufi".

Më datë 29 Shtator 2008, Qendrim Lutfiu publikon videoklipin "Me Ben Xheloz". Me këtë këngë, Qendrim Lutfiu merr pjesë në Top Fest 5 në vitin 2008.

Në Nëntor 2008, Qendrim Lutfiu merr pjesë në Kënga Magjike 2008 me këngën "Obsesion".

Në Shkurt 2009, Qendrim Lutfiu merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Pulsi Qe Ritmon".

Më datë 17 Korrik 2009, Qendrim Lutfiu publikon videoklipin "E Veçant" dhe nxjerr në shitje albumin e parë te titulluar "Luaj s'ka kufi".

Më datë 13 Dhjetor 2011, Valon Suma & Qendrim Lutfiu publikojnë videoklipin "Luaj Zemer".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 2