A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Qerim Haxhiu

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7
(1920-2003)  
  • Origin:
  • Lushnjë 
BIOGRAFIA: Qerim Haxhiu is a popular writer. Qerim Haxhiu ishte aktivist i shquar për çështjen kombëtare shqiptare, publicist, poet, futbollist dhe atdhetar i paepur, që nuk ndali për asnjë moment veprimtarinë e tij patriotike. Qerim Haxhiu lindi në Lushnjë më 7 shkurt 1920 në një familje të vjetër intelektuale, fisnike, arsimdashëse, sportdashëse, patriotike e atdhetare të qytetit të Lushnjes. Djali i patriotit të shquar shqiptarë Bajram Haxhiu, një nga anëtaret e komisionit nismëtar të...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Vasil Tabaku

Jorgo Telo

Ahmet Kolgjini

Hiqmet Meçaj

Xhevahir Cirongu

Ndoc Papleka

Kasem Trebeshina

Koçi Petriti

Fatmir Terziu

Martin Camaj


Tags: Qerim Haxhiu

Qerim Haxhiu in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019