A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Qerim Sula

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  22
  • Vendlindja:
  • Zalldardhë (Dibër E Vogël) 
  • Mosha:
  • 68 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Qerim Sula është një këngëtar i njohur. Edhe pse mbaroi shkollën mekanike, ai ishte i dashuruar dhe i përkushtuar për muzikën, ndaj që në moshë të re u aktivizua me grupet amatore të Zalldardhës, ndërsa në vitin 1967 me ansamblin “Dibra”. Një vit më pas, më 1968 bën prezantimin e parë në Festivalin e Parë Folklorik të Gjirokastrës me këngën e Hazis Ndreut, "Kënga e Lam Dacit", ku u vlerësua me çmim të parë për interpretimin e tij. Ka marrë pjesë në të gjitha Festivalet Folklorike deri ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Shkelqim Beshiri

Mirush Kabashi

Xhevat Kelmendi

Esat Bicurri

Zeqe Kuqi

Cima (Rasim Thaqi)

Enver Petrovci

Haxhi Maqellara

Nexhmi Mehmeti (Nexhi)

Shaip Bytyqi


Tags: Qerim Sula

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019