A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Queen

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Queen is a very famous group/international artists of Pop-Rock music. QUEEN (Mbretëresha) është një grup britanik rock i formuar në Londër në vitin 1970, fillimisht i përbërë nga Freddie Mercury (vokal, piano), Brian May (kitarë, vokal), John Deacon (kitarë bas) dhe Roger Taylor (bateri, vokale). Veprat më të hershme të QUEEN u ndikuan nga muzika rock, por bendi u përpoq gradualisht në vepra më konvencionale dhe radio-miqësore, duke përfshirë stile të tjera të ndryshme në muzikën e tyre. Para se të bashkohej me QUE...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts» Add A Song »Related Artists:

Beatles

Doors

Europe

Calling

One Direction

Lunapop

Il Divo

Nickelback

Us5

La Quinta Estacion


Tags: Queen

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019