A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Queen

I Want It All ➡ Une I Dua Te Gjitha

 Anglisht ➡  Shqip
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: oriad


I Want It All

Adventure seeker on an empty street,
Just an alley creeper, light on his feet
A young fighter screaming, with no time for doubt
With the pain and anger can't see a way out,
It ain't much I'm asking, I heard him say,
Gotta find me a future move out of my way,
I want it all, I want it all, I want it all, and I want it now,
I want it all, I want it all, I want it all, and I want it now,

Listen all you people, come gather round
I gotta get me a game plan, gotta shake you to the ground
Just give me what I know is mine,
People do you hear me, just give me the sign,
It ain't much I'm asking, if you want the truth
Here's to the future for the dreams of youth,
I want it all, I want it all, I want it all, and I want it now,
I want it all, I want it all, I want it all, and I want it now,

I'm a man with a one track mind,
So much to do in one life time (people do you hear me)
Not a man for compromise and where's and why's and living lies
So I'm living it all, yes I'm living it all,
And I'm giving it all, and I'm giving it all,
It ain't much I'm asking, if you want the truth,
Here's to the future, hear the cry of youth,
I want it all, I want it all, I want it all, and I want it now,
I want it all, I want it all, I want it all, and I want it now,
[etc.]


Une I Dua Te Gjitha

kerkues aventurash ne nje rruge te zbrazet
vetem nje bime kacavjerrese,ndesh ne kemben e tij
nje luftetar I ri uleret,s’ka kohe per dyshim
me dhimbje e zemerim nuk mund te gjeje rrugedalje
nuk eshte se po e pyes por e degjoj te me thote
do te shkoj te gjej te ardhmen time,leviz nga udha ime
une dua gjithcka,une dua gjithcka,une dua gjithcka dhe e dua tani
une dua gjithcka,une dua gjithcka,une dua gjithcka dhe e dua tani
degjoni te gjithe jju njerez,grumbullohuni perreth
me jepni ate qe une e di qe eshte e imja
njerez me degjoni thjesht me jepni nje shenje
nuk eshte se une po pyes shume,nese doni te verteten
ketu eshte per te ardhmen e endrrave te tuaja
une dua gjithcka,une dua gjithcka,une dua gjithcka dhe e dua tani
une dua gjithcka,une dua gjithcka,une dua gjithcka dhe e dua tani
nje nje burre me nje pikepamje te vetme
sa shume gjera per te bere ne nje jete te vetme[njerez a me degjoni]
nuk nje burre I kompromiseve dhe kur eshte dhe pse eshte nje e jetuar e genjeshtrave
keshtu qe po jetoj gjithcka,po, po jetoj gjithcka
keshtu qe po jap gjithcka,po,po jap gjithcka
nuk eshte se po pyes shume,nese doni te verteten
ketu eshte per te ardhmen,degjoni te qaren tuaj
une dua gjithcka,une dua gjithcka,une dua gjithcka dhe e dua tani
une dua gjithcka,une dua gjithcka,une dua gjithcka dhe e dua tani

Korrigjo Përkthimin