Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Queen - Sleeping On The Sidewalk

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sleeping On The Sidewalk".
3. Video është e këngës "Sleeping On The Sidewalk", por nuk këndohet nga Queen.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Queen - Sleeping On The Sidewalk  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00Words and music by Brian May

I was nothin' but a city boy
My trumpet was my only toy
I've been blowin' my horn
Since I knew I was born
But there ain't nobody wants to know

I've been sleepin' on the sidewalk
Rollin' down the road
I may get hungry
But I sure don't want to go home

So round the corner comes a limousine
And the biggest grin I ever seen
Here sonny won't you sign
Right along the dotted line
What you sayin' are you playin'
Sure you don't mean me?

I've been sleepin' on the sidewalk
Rollin' down the road
I may get hungry
But I sure don't want to go home

(Now I tell you what happened...)

They took me to a room without a table
They said 'blow your trumpet into here'
I played around as well as I was able
And soon we had the record of the year

I was a legend all through the land
I was blowin' to a million fans
Nothin' was a missin'
All the people want to listen
You'd have thought I was a happy man

And I was sleepin' like a princess
Never touch the road
I don't get hungry
And I sure don't want to go home
(Have to have some fun...)

Now they tell me that I ain't so fashionable
An' I owe the man a million bucks a year
So I told 'em where to stick the fancy label
It's just me and the road from here

I'm back to playin' and layin'
I'm back on the game

I'm sleepin' on the sidewalk
Rollin' down the road
I sure get hungry and
I sure do wanna go home
(Yeah)


Më Shumë Këngë Nga Queen:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet