Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Queen - White Man

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "White Man".
3. Video është e këngës "White Man", por nuk këndohet nga Queen.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Queen - White Man  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00White Man
Written by Brian May

I'm a simple man
With a simple name
From this soil my people came
In this soil remain
Oh yeah, oh yeah

We made us our shoes
We trod soft on the land
But the immigrant built roads
On our blood and sand
Oh yeah, oh yeah

White man, White man
Don't you see the light behind your blackened skies
White man, White man
You took away the sight to blind my simple eyes
White man, White man
Where you gonna hide
From the hell you've made ?

Oh the Red man knows war
With his hands and his knives
On the bible you swore
Fought your battle with lies
Oh yeah

Leave my body in shame
Leave my soul in disgrace
But by every God's name
Say your prayers for your race
Oh yeah

White man, White man
Our country was green and all our rivers wide
White man, White man
You came with a gun and soon our children died
White man, White man
Don't you give a light for the blood you've shed
Oooh yeah

Oh White man, White man (White man)
White man, White man
Fought your battle with lies, yeah
White man, White man - but weren't too civilised yeah
White man, White man
Take a look around
Every skin and bone
Hey

What is left of your dream ?
Just the words on your stone
A man who learned how to teach
Then forgot how to learn
Oh yeah


Më Shumë Këngë Nga Queen:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet