Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Queen - We Believe

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "We Believe".
3. Video është e këngës "We Believe", por nuk këndohet nga Queen.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Queen - We Believe  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00I believe there's no evil out there we didn't have a hand in
You believe it's a time for peace and a time for understanding

Some of us believe that we are chosen
And if God is on our side we'll win the game
And some of us believe that there's a heaven
When the trumpets sound and the judges call your name
But let's get it straight:

I believe there's just once chance in this world to hear our
brothers
You believe there's a better way to listen to each other
We don't get what the other guy is saying
We hear the words but we don't understand
So around the world the same old anger raging
And we all cry for shame and the same old tragedy goes down

We believe there's a better way to fight
There's a way to make our children safe at night
We believe there's a war we could be winning
But the only way to win it is to give what we need to receive

I believe we need a hero to step boldly from the shadows
You believe there must be someone on the scene that fits the
bill
A man or a woman who knows how to say I'm sorry
With courage in his heart to match his creed
A leader who can build a brand new morning
And match the tide of changes
Match the intent with the deed

We believe there's a deed of obligation
To bring reconciliation
To make peace with every nation - in our time
We believe there's not a minute we should be wasting
When the darkness falls it's too late to fix the crime
It's peace that we need

Every father every mother knows the meaning
Human treasure that our leaders do forget
And the bullets fly in the face of common reason
And the pain we give is the legacy in the end we get

We believe there's a song that's worth the singing
It's a song of truth we're bringing
There's a way to share the Earth with everyone
We believe every creature has a being
Has a right to respect and feeling
To live and breathe and flourish in the sun

That's what we believe


Më Shumë Këngë Nga Queen:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet