Më mbaj mend (për 1 muaj)

R.A.Y Band

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
BIOGRAFIA: R.A.Y Band është një grup artistësh. Grupi R.A.Y u themelua 22.10.2010. Kryesisht, grupi luan muzike Britpop/pop rock dhe ndikimet I kane patur me teper nga grupe te huaja si dhe nga grupi Ritfolk. Ata jane 5: Ne vocal: Besian Xhindole lead guitar: Donald Sefa rhythm guitar: Ergi Shkelzeni, bass guitar: Geri Zotaj, drummer: Edvin Parmeza. Në Maj 2012, R.A.Y Band marrin pjesë në Top Fest 9 me këngën "Kalimtare". Fabula e kenges ka te beje me stadet qe peson jeta e cdo ku...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: R.A.Y Band, Ray Band

Komente 0