Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

R.A.Y Band - Kalimtare  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

03/06/2012

2012-06-02T23:00:00+00:00

Pjesëmarrëse në

Top Fest 9
Duke ecur une isha
Ne nje rruge te pakthimte
Gjithkund une shihja
Kalimtare ne udhetim

Pasazhe kohesh
Rreth meje po formohen
Kujtimet si kronika
Me ndjenjen me deshmohen

Dicka po me kujtohet
Kte ndjenje as vet se njoh
Mos valle eshte prekja jetes
Qe me vjen e me kerkon

Ref. 2x:
Do kuptojme shume gjera
Do te mbesim anonime
Do te jemi ne perhere
Kalimtare ne udhetim

Me copeza fragmentesh
Perpiqem te ndertoj
Mozaike te jetes time
Qe shume here e enderroj

Dhe kur shpesh shume gjera lindin
Te tjera ndoshta vdesin
Kujtimiet me te bukura
Gjithmone ne zemer mbesin

Dicka po me kujtohet
Kte ndjenje as vet se njoh
Mos valle eshte prekja jetes
Qe me vjen e me kerkon

Ref. 2x:
Do kuptojme shume gjera
Do te mbesim anonime
Do te jemi ne perhere
Kalimtare ne udhetim


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet