R. Kelly

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Emri i Vërtetë:
  • Robert Sylvester Kelly
  • Vendlindja:
  • Chicago 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 52 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: R. Kelly është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo R&B. Robert Sylvester Kelly lindi me 8 Janar në Illinois, Shtetet e Bashkuara i njohur me nofkën R. Kelly është një reper amerikan, producent, kompozitor, Biznismen. R. Kelly është një ndër këngëtarëve më të fashmëm të muzikës R&B i cili ka shitur rreth 100 milion këngë në mbarë botën nga të gjitha albumet e tij, dhe ka fituar 3 çmime Grammy dhe shumë nominime tjera....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareDuke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Marc Anthony

Chris Cornell

T.I.

Justin Timberlake

Arash

Mika

Sting

Chris Brown

Riccardo Cocciante

Guy Sebastian


Tags: R. Kelly

Krijo Një Kartolinë