Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk ka akoma asnjë votë

 • Emri i Vërtetë:
 • Rezon Hoxha
 • Vendlindja:
 • Ferizaj 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Zvicër 
 • Mosha:
 • 30 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: R2 është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i vertete eshte Rezon Hoxha (aka R2). Pas tre muajsh Rezoni së bashku me familjen e tij shkoi në Zvicerr,ku kreu shkollën fillore dhe të mesme dhe pastaj vazhdoi shkollën e ekonomisë. Viti 2002 per Rezon Hoxhën ishe majft i rëndësishëm se atë vit takon Ardian Krasniqin,ku ai ishe inspirimi i Rezonit për fillimin e karrierës së tij në fushën e muzikës. Pas kësaj R2 u bashkua me një shok zvicrran dhe filloi të shkruante texte në gjermanisht dh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: R2, Rezon Hoxha, Xonoxa, Xon Oxa

Komente 0